איך להצליח בחיים

תוכן עניינים

איך להצליח בחייםישנן תיאוריות רבות המכילות כללים, חוקים ועצות מסוגים שונים לגבי איך להצליח בחיים, כאשר כמעט כולן מדברות על ערכים כמו למשל התמדה, הקרבה, דבקות במטרה וכדומה, אך נשאלת השאלה מהי בכלל הצלחה, וכיצד היא מתאפשרת, לא רק מבחינת הערכים והתכונות בהם אנו מחזיקים, אלא גם מבחינת הסביבה שלנו ועד כמה היא תומכת בהצלחה זו.

כיום ישנן גישות רבות אשר מדברות על יצירת סביבה תומכת, ובעצם מביאות מזווית עכשווית את מה שהדורות הקודמים ידעו תמיד – זוגיות יציבה, טובה ותומכת היא אחד מאבני היסוד של היכולת להצליח בחיים.

אם בעבר קראו לזה עזר כנגדו ואמרו ש"אישה בבית אור בבית", וש"מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה חזקה" אז כיום מתייחסים לכך ששני המינים זקוקים לתמיכה, כאשר כל אחד מבני הזוג תומך בשני, בדרכו שלו ולפי צרכיו של בן הזוג.

וזה נכון גם לגבי גברים, כאשר הגבר יודע לספק את הצרכים של האישה ויודע לשים את הצרכים שלו קודם, יש שיחלקו על כך, אך זה, בשביל שיוכל לספק את הצרכים של הצד השני, זה מביא את האפשרות לכך שתצא ביניהם זוגיות נפלאה.

איך להצליח בחיים – אז מה היא הצלחה בכלל?

הצלחה בחיים היא מושג סובייקטיבי, והיום כבר ברור שכל אחד מגדיר לעצמו מה היא הצלחה עבורו, על פי הנטייה הטבעית שלו. אחד מכוון להצלחה מקצועית ועשיית קריירה בתחום אהוב או כישרון, אחד מגדיר הצלחה כפריחה ושגשוג של כל התא המשפחתי ואחד מכוון להצלחה חומרית וכלכלית, אך עדיין ישנה תפיסה כללית רווחת אצל רוב בני האדם שהצלחה בחיים היא שיהיה לך הכל: גם זוגיות טובה – לגברים: איך להתחיל עם בחורה, לנשים: איך להתחיל עם גברים, גם פרנסה טובה, גם משפחה חזקה וגם מימוש עצמי ותחושת משמעות.

מה התרומה של מערכת יחסים טובה להצלחה בחיים?

ישנם אנשים רבים אשר מתמודדים עם קשיים גדולים, וחלקם עושים את זה לבד, ובהצלחה רבה, אז מה בעצם הקטע עם הזוגיות הטובה?

אז ככה, מערכת יחסים תומכת, בה אפשר לשתף, להתייעץ, לפרוק ולקבל גיבוי או סתם להישען בעת הצורך יכולה לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון אצל רבים. פעמים רבות תמיכה של בן זוג אוהב משנה את התמונה לחלוטין בעבור האדם המתמודד עם קשיים, שהם חלק בלתי נפרד מכל סיפור הצלחה שהוא.

אנחנו בפיק אפ ישראל, מאמינים כי אנשים רבים, אשר עברו מצבים מאתגרים במסלול חייהם, ונאלצו לעבור אותם לבד, מתארים כי אחד הדברים הקשים ביותר עבורם באותה הסיטואציה הייתה העובדה שהם היו לבד במערכה, וחשו בדידות וכאילו שהם לבד נגד העולם, כאשר במקרים הפוכים, אנשים רבים יגידו לכם כי "בלעדיה לא הייתי יכול לעשות זאת, או להגיע לכך".

לסיכום, עבור גבר, אישה תומכת, דוחפת ומבינה יכולה להיות מקפצה רצינית להצלחה גדולה מאוד בחיים. כאמור, ישנן שיטות רבות ודרכים מגוונות כיצד להשיג הצלחה בכל מיני תחומים, אך יש דבר אחד שאין עליו עוררין – כאשר יש לך שותפה לדרך, אתה מקבל תמיכה, ואפילו דרבון ומינוף לרעיונות, יוזמות או סתם אוזן קשבת לענייני היום יום, כל אלו בהחלט צפויים להעלות אותך על המסלול המהיר להצלחה בחיים, ולתת לך את הכח לכבוש את העולם.

סירטון על איך להצליח בחיים

רוצים ללמוד עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס